Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home Stowarzyszenia na rzecz osób bezdomnych

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Stowarzyszenia na rzecz osób bezdomnych
Pomoc dla osób bezdomnych

Szanowni Państwo, z uwagi na zbliżający się okres zimowy zwracam się do Państwa z prośbą o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne wymagające wsparcia. Proszę o informowanie strażników miejskich, policjantów i pracowników socjalnych o zauważonych osobach bezdomnych, którzy są narażeni na wychłodzenie organizmu.
W celu zapewnienie osobom bezdomnym schronienia uprzejmie informuję, iż została uruchomiona bezpłatna infolinia dostępna na terenie całego województwa o nr 0-800-170-010.

Więcej…
 
Informacje ogólne

      Współpraca ośrodka pomocy społecznej ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób bezdomnych ma wieloraki wymiar, począwszy od umieszczania osób bezdomnych w ośrodkach, przeprowadzaniu wywiadów środowiskowych, a kończąc na udzielaniu pomocy osobom bezdomnym.
      Na terenie Gminy Bobolice działa Ośrodek Rehabilitacyjno - Postresocjalizacyjny w Darżewie, którego działalność jest ukierunkowana przede wszystkim na pracę z osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych i alkoholu.
      W 2008 roku został sporządzony list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz osób bezdomnych, uzależnionych od alkoholu oraz narkotyków. Mając na celu działania wspomagające współpracę lokalnych instytucji i organizacji pozarządowych Gminy Bobolice, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobolicach oraz Ośrodek Rehabilitacyjno - Postresocjalizacyjny  w Darżewie podjęli współpracę na rzecz udzielania wsparcia osobom bezdomnym, uzależnionym  od alkoholu i narkotyków.

Więcej…