Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home AKTUALNOŚCI POKL

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Aktualności POKL
 
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Mop podłogę powyciera, a ściereczka kurz pozbiera !

Aby być skutecznym w sprzątaniu trzeba posiadać wiedzę teoretyczną z doboru środków czystości  oraz przetestować działanie narzędzi  w praktyce. Beneficjenci,  pod okiem specjalist,y czyścili zabrudzenia ze sprzętu kuchennego, toalet, ścian  i posadzek środkami otrzymanymi w ramach warsztatu : wyuczenie nawyków sprzątania z  wykorzystaniem dostępnych środków i narzędzi, który  trwał od  listopada i zakończył się w  grudniu br.

Więcej…
 
Informacja
 
Życzenia świateczne


Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku.

Obecność najbliższych, spokój oraz wyjątkowa chwila łamania się opłatkiem, wypełniają w tym dniu nasze serca niezwykłą radością.

Życzymy Państwu, aby ciepło, miłość i dobro płynące z serca każdego człowieka sprawiały, że każdy dzień w roku będzie taki wyjątkowy i wypełniony mocą Bożą.

Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku, wielu Łask Bożych życzą

 

Pracownicy MGOPS w Bobolicach
Pracownicy i Uczestnicy ŚDS "Odnowa" w Bobolicach
Pracownicy i Dzieci ŚS "Tafla" w Bobolicach
 
Domy czyste jak łza

Systematyczność, odpowiednie akcesoria oraz podział obowiązków między wszystkimi członkami rodziny pozwolą utrzymać czystość w domu i zaoszczędzić mnóstwo czasu. Beneficjenci w ramach projektu systemowego „Pomocna dłoń plus” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wzięli pod lupę swoje mieszkania, i to wcale nie ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, ale na rozpoczęty w listopadzie warsztat wyuczenia nawyków sprzątania z wykorzystaniem dostępnych środków i narzędzi. Zajęcia  warsztatowe potrwają do grudnia, a będą składać się z części teoretycznej   i praktycznej. Teoretyczna  to omówienie tematu utrzymania czystości w domu, natomiast praktyczna to spotkanie  w miejscu zamieszkania i dostarczenie środków i narzędzi służących do tego celu  wraz z udzieleniem instruktażu ich stosowania.

Więcej…
 
„Lata szybko mijają, a dar życia, jest zbyt piękny, abyśmy mogli się nim znużyć„

Przepiękna myśl Viktora Hugo „ Po czterdziestce zaczyna się starość młodych, a po pięćdziesiątce młodość starych” przyświecała  Gminnemu spotkaniu integracyjnemu z okazji Dnia Seniora „ Złota Jesień”, które odbyło się w dniu 24 października 2014 roku w ramach projektu systemowego Pomocna dłoń plus współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uroczystość  była  szczególna, bowiem  poświęcona obchodzonemu Dniu Seniora, a skierowana do beneficjentów projektu i otoczenia. Dzień Seniora wzbogacono o z inaugurację roku akademickiego BUTW.  Organizacja Narodów Zjednoczonych w 1991 r ustanowiła 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, a październik jest miesiącem seniora. Na świecie żyje ok. 600 mln ludzi starszych, a w Polsce seniorzy stanowią aż 13 procent społeczeństwa. Zakończenie pracy zawodowej to dobry moment, aby rozpocząć realizację odkładanych z braku czasu marzeń, aby rozwijać swoje talenty i pasje, aby podróżować.

Więcej…
 
HARMONOGRAM DYŻURÓW SPECJALISTY DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH (X-XII.2014r.)

 

 


HARMONOGRAM DYŻURÓW SPECJALISTY
DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 


Więcej…
 
Oszczędzamy i wypoczywamy !

Chęć pozyskania umiejętności dobrego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi i czasem wolnym skłonił beneficjentów projektu systemowego „Pomocna dłoń plus” do uczestnictwa w warsztatach „ABC zarządzania czasem wolnym i budżetem domowym” zorganizowanych w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym „Ledan” w Chłopach w dniach 6 i 7 września 2014 r. Warsztaty były prowadzone z wykorzystaniem ćwiczeń i aktywnej dyskusji. Wiedza przekazywana była w sposób praktyczny, tak by beneficjenci mogli odbierać ją poprzez doświadczania własne oraz doświadczenia związane z pracą w grupie. Skuteczne zarządzanie budżetem domowym sprowadza się w istocie do jednej bardzo prostej zasady: wydawaj mniej niż zarabiasz. Budowa sukcesu finansowego nie zależy od poziomu naszych dochodów, ale od sposobu w jaki zarządzamy naszymi dochodami.

Więcej…
 
Niezwykłe, młode talenty wokalne w Bobolicach

27 sierpnia w Bobolicach odbył się Festiwal Młodych Talentów Wokalnych. Wystąpiły w nim dzieci z terenu całej gminy. Festiwal niezwykły, ponieważ zaskoczył obfitością prawdziwych talentów. 14 wspaniałych występów, które cieszyły, wzruszały, porywały do tańca, bawiły, przenosiły w inny wymiar. 25 osób występujących od najmłodszych do starszych dzieci, po młodzież, a każde z nich rewelacyjnie przygotowane, odważne, zdolne, uśmiechnięte, roztańczone i przede wszystkim niesamowicie utalentowane.
Spotkanie otworzyła Pani Jolanta Stępień, Kierownik bobolickiego ośrodka pomocy społecznej. Powitała wszystkich uczestników, zaproszonych gości, współorganizatorów, którym podziękowała za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Pani Mieczysława Brzoza, Burmistrz Bobolic również przywitała obecnych, zwracając uwagę na to, że takie spotkania są ważne dla całej naszej społeczności, szczególnie dla dzieci. Dzięki takim inicjatywom możemy cieszyć się byciem ze sobą, korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Pani Burmistrz przypomniała, że niestety wakacje dobiegają końca, jednak spotkanie z przyjaciółmi w szkole, to również ważna część życia dzieci i zaprosiła wszystkich na rozpoczęcie roku szkolnego.

Więcej…
 
Gminne Spotkanie Integracyjne „Festiwal Młodych Talentów Wokalnych” w Bobolicach
Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobolicach realizując projekt systemowy ,,Pomocna dłoń plus” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zaprasza na Gminne Spotkanie Integracyjne „Festiwal młodych talentów wokalnych”.
Realizacja zadania odbywa się w ramach Partnerstwa lokalnego „Bobolice bez barier” i opiera się na integracji środowiska lokalnego ze szczególnym uwzględnieniem beneficjentów ostatecznych projektu ,,Pomocna dłoń plus” i Ich otoczenia. Organizatorzy i Partnerzy zapewniają:
- Festiwal młodych talentów wokalnych – występy artystyczne dzieci
- Zabawy i konkursy dla dzieci przy akompaniamencie zespołu muzycznego, belgijkę, zabawy z chustą integracyjną, konkurs muzyczny „Tak to leciało”, przeciąganie liny, Boogie i wiele innych atrakcji
- Występy zespołu cygańskiego
- Zawody strzeleckie dla dzieci
- Zabawy dla dzieci na dmuchanych zabawkach tj. zjeżdżalni i zamku
- Nagrody i niespodzianki
- Prowadzenie stoiska promocyjnego projektu systemowego ,,Pomocna dłoń plus”
i oczywiście dobrą zabawęSmile

 

Więcej…
 
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza podmioty ekonomii społecznej do udziału w certyfikacji swoich produktów i usług znakiem "Zakup Prospołeczny"

„Zakup prospołeczny” jest zarejestrowanym znakiem, który informuje klienta/kontrahenta, że produkt jest wytworzony w organizacji, która należy do sektora ekonomii społecznej oraz jest wysokiej jakości. Przyznawany jest produktom, które cechują się szczególną dbałością o wysoką jakość towarów. Umieszczany jest w zależności od potrzeb podmiotu, w miejscach, które najbardziej odpowiadają podmiotowi np. na opakowaniach produktów, logo w miejscu pracy, na stronie internetowej.
Idea certyfikatu „Zakup prospołeczny” powstała w 2010 roku z inicjatywy Fundacji im Królowej Polski św. Jadwigi i polega na realizowaniu kampanii promocyjnej, która opiera się na budowaniu silnych marek wśród podmiotów ekonomii społecznej. Znak trafił do następujących województw: dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego, opolskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz zachodniopomorskiego, gdzie prawo certyfikowania podmiotów przysługuje marszałkowi Województwa.
W dniu 23 lipca 2014 roku Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego  przyjął uchwałę w sprawie  zasad przyznawania znaku promocyjnego ekonomii społecznej „Zakup prospołeczny” w województwie zachodniopomorskim co umożliwiło rozpoczęcie procedur certyfikowania podmiotów na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Więcej…
 
Wakacje czas zacząć

Po raz kolejny zorganizowaliśmy kolonie letnie z programem w zakresie profilaktyki uzależnień.
W tym roku po raz pierwszy dołączyła grupa dzieci Beneficjentów projektu systemowego „Pomocna dłoń plus” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszy Społecznego. Łącznie 33 naszych dzieci właśnie wyjechało do Darłówka na spotkanie z letnią przygodą.
Wśród atrakcji proponowanych przez organizatora  jakim jest Biuro Usług Turystycznych „AVA-TOUR” z Koszalina jest zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku, Zamku Książąt Pomorskich w Darłówku, wyjście do Parku Wodnego „Jan”  oraz  liczne konkursu, turnieje i zabawy.

Więcej…
 
HARMONOGRAM DYŻURÓW SPECJALISTY DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH (VII-VIII.2014r.)

 

 

HARMONOGRAM DYŻURÓW SPECJALISTY
DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 19