Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home Inne

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Inne


Program Pomocy Dzieciom

Szanowni Państwo, rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmiw ciężkim stanie klinicznym mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszeniana Rzecz Niepełnosprawnych SPES.
Oferowany Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym, t.j. dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Więcej…
 
Startuje Akademia życia

Szanowni Państwo, Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zaprasza młode osoby niepełnosprawne, które poruszają się przy pomocy wózka inwalidzkiego, szczególnie te, które nagle straciły sprawność i muszą nauczyć się "nowego życia", do wzięcia udziału w kompleksowym programie usamodzielniającym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Program rusza w Koninie dzięki współpracy Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ i Miasta Konina.
Projekt, współfinansowany przez Fundacje VELUX, skierowany jest do osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się przy pomocy wózka, mieszkających w Polsce, w wieku 18-25 lat, które chcą zmienić swoje życie, usamodzielnić się, zdobyć nową wiedzę i umiejętności i przygotować się do podjęcia pracy. Udział w projekcie zakłada samodzielne zamieszkanie przez okres 6 miesięcy, naukę samodzielności i samoobsługi, zajęcia aktywizujące społecznie, w tym taniec na wózkach, oraz zawodowo, w tym kursy językowe i komputerowe oraz staże 6 m-czne z wynagrodzeniem. W całym pięcioletnim projekcie udział weźmie 50 osób niepełnosprawnych.
Zainteresowane osoby proszone są o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
Program pilotażowy pn. ,,Aktywny samorząd”

Szanowni Państwo, informuję, iż do dnia 30 września 2013 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie przy ul. Racławickiej 13 mieszkańcy powiatu koszalińskiego, którzy przebywają w powiecie z zamiarem stałego pobytu mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia w ramach pilotażowego programu pn. ,,Aktywny samorząd”.

Więcej…
 
Wsparcie osób z wybranymi Zespołami Uwarunkowanymi Genetycznie

Szanowni Państwo, w imieniu Polskiego Związku Niewidomych, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w projekcie Wsparcie osób z wybranymi Zespołami Uwarunkowanymi Genetycznie. Projekt ma na celu aktywizację na rynku pracy osób ze schorzeniami genetycznymi powodującymi dysfunkcje wzroku.

Więcej…
 
„Aktywny samorząd”

Zgodnie z komunikatem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dnia 1 lutego 2013 r., w którym ukazały się kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2013 r. informuję, iż wnioski na poszczególne zadania będą wydawane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu koszalińskiego, chcących skorzystać z oferowanych w ramach programu form pomocy, dopiero po zawarciu umowy w sprawie realizacji programu.
Zgodnie ze wskazaniem PFRON termin zawarcia umowy upływa z dniem 30 kwietnia br. Po zawarciu umowy na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie zostanie umieszczona szczegółowa informacja o programie oraz w/w wnioski.

Więcej…
 
Aktywny samorząd

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że istnieje możliwość otrzymania dofinansowania w ramach nowego programu pilotażowego „Aktywny samorząd”. Program obejmuje 9 obszarów wsparcia, a mianowicie :
A – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu – dotyczy osób w wieku aktywności zawodowej lub jest dzieckiem i posiada:
a/ znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, a w przypadku osób do 16 roku życia – orzeczenie o niepełnosprawności, b/ dysfunkcję narządu ruchu.
B1 – pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem – dotyczy osób w wieku aktywności zawodowej lub jest dzieckiem i posiada:

Więcej…
 
„Komputer dla Homera 2010”

     Pragnę Państwa poinformować, iż Zachodniopomorski Oddział Państwowego Funduszu Osób w ramach programu „KOMPUTER DLA HOMERA 2010” dofinansowuje zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, sprzętu elektronicznego i urządzeń brajlowskich.
       Wnioski w ramach powyższego programu należy składać w Oddziałach PFRON właściwych dla miejsca zamieszkania Wnioskodawcy w terminie od dnia 8 sierpnia do 29 sierpnia 2011 roku.

Więcej…
 
„Pegaz 2010”

    Pragnę Państwa poinformować, iż Zachodniopomorski Oddział Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w szczecinie rozpoczął realizacje programu „PEGAZ 2010” w obszarach:
Obszar A – pomoc w zakupie o montażu oprzyrządowania do samochodu.
Obszar B - pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym jego właściwą eksploatację, wynikającą z rodzaju i zakresu niepełnosprawności adresata programu.
Obszar E – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B.

    Wnioski należy składać w Oddziałach PFRON właściwych dla miejsca zamieszkania Wnioskodawcy w terminie od dnia 01 sierpnia 2011 r. do 22 sierpnia 2011 r.

Więcej…