Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home Współpraca z organizacjami pozarządowymi - ORP Darżewo

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"Pierwszy etap nauki za nami

Od listopada 2012 roku w Świetlicy Środowiskowej „Tafla” realizowany jest projekt socjalny pn.: „Muzyka łagodzi obyczaje”. Realizacja tego przedsięwzięcia opiera się przede wszystkim na prowadzeniu zajęć muzycznych, nauce gry na instrumentach, rozwijaniu umiejętności wokalnych. Zajęcia prowadzone są w ramach pracy wolontarystycznej przez Jerzego Nowakowskiego „Puńka” z Darżewa oraz pracowników świetlicy.

Więcej…
 
Kierunek zdrowie

Od 01.04.2013 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno -Postresocjalizacyjnym w Darżewie realizowany jest projekt pn. „Kierunek zdrowie – program ułatwiający dostęp do leków osobom wykluczonym społecznie” współfinansowany ze środków Fundacji Dbam o Zdrowie. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 17.000 zł , z czego kwota dofinansowania wynosi 8.500 zł, co stanowi 50 % kosztów realizacji zadania. Realizacja projektu potrwa do końca 2013 r. Beneficjentami końcowymi w głównej mierze będą pacjenci i podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Postresocjalizacyjnego w Darżewie.

Więcej…
 
Dzieci z „Tafli” dla Młodych Europejczyków

10 maja, podczas obchodów „Tygodnia Europejskiego” na terenach rekreacyjnych przy CESiR w Bobolicach odbyło się spotkanie pn.: „Różnorodność kulturowa w zjednoczonej Europie”. Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Tafla” aktywnie włączyły się w to przedsięwzięcie.
Od listopada 2012 roku, dzięki wolontarystycznej pracy Jerzego Nowakowskiego, „Puńka”, dzieci uczą się grać na gitarze i śpiewać. 10 maja miały okazję zaprezentować nowo nabyte umiejętności.
W debiutanckim występie zaprezentowały się Dominika Kozińska, Martyna Niemczura, Marta Lewicka, Wiktoria Szweda i Paulina Kinal. Dziewczynki wspólnie wykonały dwa utwory: „Na Wojtusia” i „Tak bardzo się starałem”. Natomiast solowy występ Pauliny Kinal wzruszył zgromadzoną publiczność.

Więcej…
 
Zajęcia w ramach projektu „Oczami i uszami dziecka”

W Świetlicy Środowiskowej „Tafla” odbyły się ostatnie ze spotkań w ramach projektu „Oczami i uszami dziecka”. Wiele cennych informacji na temat uzależnienia przekazał Pan Stanisław Babiński, dyrektor ORP w Darżewie. Wykład, czy też pogadanka przerodziła się w dialog, w który aktywnie włączyły się dzieci. Dzięki temu w przyszłości zastanowią się, czy warto sięgać po alkohol, narkotyki i inne szkodliwe używki.
Kolejne ważne zajęcia, to socjoterapia, prowadzona przez Panią Marcelinę Bielak. Zajęcia grupowe mają na celu oddziaływanie w czterech obszarach „ja”: „ja – ja”, „ja – rówieśnik”, „ja – zadanie”, „ja – dorosły”.

Więcej…
 
Gościnne Darżewo

27 sierpnia dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Tafla” odbyły krótką wycieczkę do Ośrodka Rehabilitacyjno – Postresocjalizacyjnego w Darżewie. Powitane tam zostały bardzo ciepło i od razu zaproszone na słodki poczęstunek.
Zwiedziły teren ośrodka, wszystkie jego tajemnice związane ze zwierzętami i roślinami. Zaciekawił i zachwycił ogromny ogród roślin, „Zapomniany Sad”, świnie, króliki, kury, ale najbardziej konie. Dowiedziały się, że skarbów tych dopilnowują pacjenci ośrodka, wkładając w to ogrom pracy i oczywiście serca. Wolną chwilę dzieci wykorzystały na zabawę w chowanego i naprawdę miały gdzie się chować
Laughing

Więcej…
 
Dorosłość ORP w Darżewie

25 sierpnia dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Tafla” wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa” uczestniczyły w uroczystości zorganizowanej z okazji XVII Rocznicy Funkcjonowania Ośrodka Rehabilitacyjno – Postresocjalizacyjnego w Darżewie.
Przemówienie Pana Stanisława Babińskiego – dyrektora ośrodka wzruszyło wszystkich gości. Emanowało przede wszystkim szczerością, ale też dojrzałością, związaną z obawami, radościami, smutkami i podziękowaniami. Znalazło to swój wydźwięk w przebiegu całej uroczystości, ciepłej i serdecznej atmosferze, bezpiecznej dla każdego.

Więcej…
 
„Zapomniany sad”

       W imieniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa” oraz dzieci ze Świetlicy środowiskowej „Tafla”, opiekunów, Emilii Walter i Ingi Lewickiej serdecznie dziękuję Panu Stanisławowi Babińskiemu – Dyrektorowi ORP w Darżewie za umożliwienie uczestnictwa w projekcie „Zapomniany sad”.
       Dzięki realizacji projektu mogliśmy czynnie uczestniczyć w sadzeniu staropolskich drzew owocowych i tym samym rozszerzyć zakres wiedzy o pielęgnację drzew. Dziesięć owocowych drzew: grusze, jabłonie i wiśnia zostało posadzone na terenie przylegającym do „Odnowy” i „Tafli”, dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mogli pielęgnować i obserwować cały proces powstawania i dojrzewania owoców.

Więcej…