Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Nagrody i wyróżnienia
Partnerstwo lokalne „Bobolice bez barier” – jako Dobra Praktyka w Regionie

Na stronie www Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie ukazała się informacja dotycząca bobolickiego partnerstwa lokalnego. Partnerstwo Lokalne „Bobolice bez barier” wskazane jest jako dobra praktyka.
Zdaniem Urzędu Marszałkowskiego – „ Partnerstwo „Bobolice bez barier” to jedno z najbardziej dynamicznych, najaktywniejszych i najlepiej rozwijających się partnerstw lokalnych w województwie zachodniopomorskim. O jego „sile” i skuteczności działań dobitnie świadczy fakt, iż znalazło się - jako tzw. „dobra praktyka” – na oficjalnej stronie Prezydenta RP, w zakładce „Witryna Obywatelska”! To niewątpliwie ogromne wyróżnienie i nobilitacja dla partnerstwa, które powstało zaledwie 10 miesięcy temu!
Warto dodać iż na całym region wskazane są jedynie 3 partnerstwa.

Więcej…
 
Nagroda Obywatelska Prezydenta RP – witryna obywatelska

Zarząd Partnerstwa lokalnego „Bobolice bez barier” z przyjemnością informuje iż działania podejmowane w ramach naszego, bobolickiego Partnerstwa lokalnego zostały umieszczone, jako dobra praktyka, na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - Witryna Obywatelska.
Prezydenta RP zaprosił do składania wniosków w celu umieszczenie inicjatyw na Witrynie Obywatelskiej w następujących kategoriach:
1. Wspólnota Obywatelska – dla gmin i powiatów, które w najszerszym stopniu umożliwią swym mieszkańcom uczestnictwo w realizacji zadań publicznych;

Więcej…
 
Pracownik Socjalny Roku 2013 – konkurs rozstrzygnięty

Uprzejmie Państwa informuję, iż Pani Aneta Jasiulek, pracownik socjalny Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie pt. ,,Pracownik Socjalny Roku 2013” ogłoszonym przez Wydawnictwo Forum za realizację projektu ,,Bezpieczna Rodzina – Bezpieczny Dom”. Sędziowie uznali, iż w niekonwencjonalny sposób projekt wskazuje różne rozwiązania i propozycje zapobiegania przemocy i ochrony osób bezpośrednio na nią narażonych.
Jest to ogromny zaszczyt dla Pani Anety Jasiulek i dla Gminy Bobolice, Jej ogromne doświadczenie i praca na rzecz osób doznających przemocy w rodzinie została doceniona. Gratulujemy wyróżnienia
Smile

Więcej…
 
Marek nagrodzony na szczeblu wojewódzkim

Podczas finału Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.”Młodzież Zapobiega Pożarom” Pani Mieczysława Brzoza – Burmistrz Bobolic i Druh Hieronim Kosecki wręczyli nagrody za udział w Wojewódzkim Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Zapobiegajmy Pożarom”
Wyróżnienie i nagrodę otrzymał Marek Królikowski – uczestnik zajęć ŚDS „Odnowa” w Bobolicach, który bardzo chętnie bierze udział we wszystkich konkursach plastycznych. Prace Pana Marka są bardzo dokładne i dopracowane w każdym szczególe, nic więc dziwnego, że wzbudzają zachwyt wśród oceniających.

Więcej…
 
Kobieta Przedsiębiorcza

Kolejny Plebiscyt Głosu Koszalińskiego pn.: Kobieta Przedsiębiorcza już za nami. Sukces – aż dwie przedsiębiorcze kobiety z Bobolic znalazły się w pierwszej dziesiątce i zostały nagrodzone za działania podejmowane na rzecz społeczności lokalnej.
Zofia Kęcel i Emila Walter to kobiety aktywnie działające na rzecz społeczności lokalnej. Angażują się i poświęcają swój prywatny czas na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych. Obie nie liczą swojego czasu, aktywnie wykorzystują go na rzecz innych każdą swoją chwilę. Emilia Walter dzieli się swoją pasją z innymi, wprowadzając nowatorskie metody i formy pracy umożliwiające społeczności lokalnej nowe spojrzenie na osoby niepełnosprawne i starsze. Zosia Kęcel całe swoje serce poświęca seniorom i dzieciom.

Więcej…
 
Praca socjalna, to sztuka mądrego pomagania. Warto ją docenić

23 listopada w Szczecinie w Teatrze Polskim odbyła się konferencja podsumowująca kampanię społeczną pod hasłem „Praca socjalna to sztuka mądrego pomagania. Warto ją docenić”, realizowana w ramach projektu systemowego Profesjonalne kadry – lepsze jutro, współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Główny cel tej kampanii, to wzmocnienie pozytywnego wizerunku pracownika socjalnego, poprzez zwrócenie uwagi na znaczenie pracy socjalnej, nie tylko w życiu klientów pomocy społecznej, ale też społeczności lokalnych. Od września w mediach trwa kampania, która uświadamia i akcentuje zawód pracownika socjalnego, to, że jest specjalistą, kierującym się wiedzą, a nie tylko emocjami.
Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wspiera działalność i pracę socjalną nie tylko poprzez organizowanie szkoleń, prowadzenie specjalistycznego doradztwa, ale też doceniając i nagradzając Pracowników Służb Społecznych.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4