Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home Założenia

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Założenia

„Nie trzeba być bogaczem
by ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi
Można podarować mu odrobinę
Swego czasu i uwagi”

     
Gmina Bobolice w ramach współpracy dotyczącej realizacji programu „Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej – PEAD” zajmuje się wydawaniem artykułów żywnościowych dla mieszkańców Gminy Bobolice.
      Fundacja Bank Żywności została utworzona w 1994 r, jej zadaniem jest walka z marnotrawstwem żywności i walka z ubóstwem. Oddział Fundacji – Bank Żywności w Nowych Bielicach, z którym współpracuje Gmina Bobolice znajduje się w Nowych Bielicach. 
      Do III kwartału 2007 r wydawanie żywności odbywało się bezpośrednio z samochodu bądź przy współpracy z sołtysami.
 
     W IV kwartale 2007 r. adoptowano budynek hydroforni przy ul. Jedności Narodowej na magazyn żywności. Budynek został wyremontowany, wymieniono linię energetyczną, podłączono kanalizację oraz zakupiono regały, na których jest przechowywana żywność. Magazyn żywności został dopuszczony przez PSSE w Koszalinie do użytkowania i spełnia wszelkie wymogi pod względem sanitarnym.
      Zadanie w chwili obecnej realizowane jest przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobolicach oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznym w Bobolicach.