Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home Święta będą ze smakiem

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Święta będą ze smakiem

W miniony weekend każdy z nas mógł podzielić się jedzeniem. W dniach 1 i 2 grudnia 2017 r. w dyskoncie „Biedronka” w Bobolicach została przeprowadzona Świąteczna zbiórka żywności 2017. W tym roku odbywała się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych.
Gmina Bobolice po raz kolejny włączyła się do tek akcji. Tym razem wolontariusze ze świetlic wiejskich w Dargini, Kłaninie, Goździe, Głodowej i Krępie zbierali żywność do koszy ustawionych na terenie dyskontu spożywczego „Biedronka”. Łącznie przez te dwa dni w akcji wzięło udział 23 wolontariuszy. Jak zawsze stanęli na wysokości zadania, aby wspomóc potrzebujące dzieci, ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne, chore, a także ludzie w podeszłym wieku z terenu miasta i gminy Bobolice.

Los drugiego człowieka oraz sytuacja rodziny w potrzebie nie jest nam obojętna. Społeczeństwo gminy Bobolice okazało „ogromne swoje serce" poprzez aktywny udział w tej akcji. Za to wszystko serdecznie dziękujemy.

W efekcie udało się zebrać  450,758    kg żywności !

Zebrana żywność to m.in: cukier, mąka, olej, makaron, konserwy, napoje, mleko, słodycze, ryż itp.
Zbiórka ta nie byłaby możliwa, bez bardzo dobrej współpracy z kierownictwem i wszystkimi pracownikami sklepu Biedronka, a przede wszystkim dzięki pracy niezawodnych wolontariuszy.

Halina Michalak
MGOPS Bobolice