Sobota, 18 Wrzesień 2021

Jesteś tu: Home Współpraca z organizacjami pozarządowymi - ORP Darżewo Dzieci z „Tafli” dla Młodych Europejczyków

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Dzieci z „Tafli” dla Młodych Europejczyków

10 maja, podczas obchodów „Tygodnia Europejskiego” na terenach rekreacyjnych przy CESiR w Bobolicach odbyło się spotkanie pn.: „Różnorodność kulturowa w zjednoczonej Europie”. Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Tafla” aktywnie włączyły się w to przedsięwzięcie.
Od listopada 2012 roku, dzięki wolontarystycznej pracy Jerzego Nowakowskiego, „Puńka”, dzieci uczą się grać na gitarze i śpiewać. 10 maja miały okazję zaprezentować nowo nabyte umiejętności.
W debiutanckim występie zaprezentowały się Dominika Kozińska, Martyna Niemczura, Marta Lewicka, Wiktoria Szweda i Paulina Kinal. Dziewczynki wspólnie wykonały dwa utwory: „Na Wojtusia” i „Tak bardzo się starałem”. Natomiast solowy występ Pauliny Kinal wzruszył zgromadzoną publiczność.

Wszystko to w podziękowaniu dla „Młodych Europejczyków”, którzy swoimi działaniami wielokrotnie wsparli bobolicką świetlicę.
W imieniu dzieci, rodziców oraz własnym dziękujemy szczególnie „Puńkowi”, za jego serce i zaangażowanie, które włożył w przygotowanie dzieci do występu.

Inga Lewicka