Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home Aktualności i ogłoszenia Biedronkowa zbiórka żywności 2011

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Biedronkowa zbiórka żywności 2011

       23 i 24 września w całej Polsce odbyła się IX Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem” zorganizowana przez Federację Polskich Banków Żywności. W tym roku do akcji po raz kolejny przyłączyła się Gmina Bobolice, organizatorem zbiórki żywności był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobolicach.
       Tak jak zawsze nie zabrakło ludzi dobrej woli. Do akcji zgłosili się wolontariusze: uczestnicy Świetlicy Środowiskowej „Tafla”, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa”, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Bobolicach wraz ze swoimi opiekunami.

       Przez dwa dni wolontariusze wraz z opiekunami, zbierali żywność do koszy ustawionych na terenie dyskontu spożywczego „Biedronka”. Każdego klienta sklepu witały uśmiechnięte dzieci, które wręczały ulotki informujące o akcji. Pierwszy dzień zbiórki należał do Świetlicy Środowiskowej „Tafla” i Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa”, w sumie w akcji wzięło udział 3 opiekun, 7 wolontariuszy. Drugiego dnia mieszkańców witali uczniowie - wolontariusze, ze Szkoły Podstawowej oraz z Gimnazjum Publicznego w Bobolicach, tego dnia w akcji wzięło udział 2 opiekunów oraz 15 wolontariuszy.
Pogoda dopisała oraz frekwencja ludzi o „dobrym sercu”. To dzięki fantastycznemu zapałowi wolontariuszy i wspaniałym ludziom zebraliśmy podczas zbiórki 503,651 kg żywności. Zebrane podczas akcji produkty zostaną wykorzystane do przygotowania posiłków dla dzieci korzystających ze Świetlicy Środowiskowej "Tafla" oraz ze stołówki w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum Publicznym w Bobolicach.
       Pragnę na ręce dyrektorów szkół i koordynatorów ŚŚ „Tafla” i ŚDS „Odnowa” złożyć gorące podziękowania dla opiekunów i wolontariuszy. Szczególne podziękowania w imieniu dzieci i młodzieży składam na ręce mieszkańców Gminy Bobolice. Szanowni Państwo to dzięki Wam akcję możemy zaliczyć po raz kolejny do bardzo udanych. To dzięki Waszemu ogromnemu sercu pozyskaliśmy „biedronkową żywność”, dzięki, której będzie można przygotować posiłki dla dzieci. Dziękuję za nadzór nad akcją i ogromne zaangażowanie Renacie Jarzyńskiej i Indze Lewickiej, Danucie Karwowskiej, Monice Bartczak, Magdalenie Życińskiej, Emilii Walter.
Podziękowania składam dla dyrekcji i pracowników sklepu sieci „Biedronka” za ogromne zaangażowanie, bez Państwa wsparcia akcja byłaby niemożliwa. Moc podziękowań za super pomysł składam dla pomysłodawców akcji - Federacji Polskich Banków Żywności.

Jolanta Stępień
MGOPS w Bobolicach