Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Aktualności MGOPS


Bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia

POW „AYA” Sp. z o.o oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Koszalinie zapraszają na bezpłatne szkolenia w ramach realizacji projektu „Podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych na rzecz zwiększenia zatrudnienia osób nieaktywnych zawodowo z wykształceniem maksymalnie średnim z powiatów koszalińskiego, białogardzkiego, sławieńskiego oraz Koszalina”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020

 

UCZESTNIKOM PROJEKTU OFERUJĄ:

-         3 – miesięczne staże zawodowe

-      kursy zawodowe, kończące się uzyskaniem stosownych uprawnień, przykładowo: spawacz dwoma metodami np. TIG 141, MAG 135, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, piekarz, kucharz, krawiec lub inne wg potrzeb

-         poradnictwo zawodowe.

 

Więcej…
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 10.06.2017 r. z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w powiecie koszalińskim, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie po raz jedenasty organizowało rodzinną imprezę integracyjną pod nazwą „Rodzinalia”, która odbyła się na terenach rekreacyjnych przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej Związku Łowieckiego w Manowie. Wielka rodzinna uroczystość adresowana jest przede wszystkim do wszystkich rodzin zastępczych z powiatu koszalińskiego, usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych, placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz wychowanków Domów Pomocy Społecznej dla dzieci.

Uroczystość stanowi idealną okazję do wspólnej zabawy w plenerze,  integracji rodzin zastępczych i dzieci ze wszystkich gmin powiatu. Głównym celem uroczystości jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego, jako najlepszej formy opieki zastępczej dla dzieci. Tegoroczne Rodzinalia odbyły się w konwencji ekologicznej.

Więcej…
 
Terminy przyjęć specjalistów - poradnictwo specjalistyczne czerwiec 2017r.
Więcej…
 
Akcja „Czysty Aniołek”

Pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach włączają się w ogólnopolską akcję „Czysty Aniołek” organizowaną przez STOWARZYSZENIE PIĘKNE ANIOŁY.
Zgodnie z założeniami akcji będziemy zbierać środki czystości oraz artykuły higieniczne i przekazywać je dla najuboższych dzieci z terenu naszej gminy. Zbieramy przede wszystkim mydła, szampony, ręczniki, pasty i szczoteczki do zębów, itp.
Zbiórka zorganizowana będzie wśród naszych znajomych, w ośrodku, instytucjach, urzędach oraz w miejscach pracy: Zapraszamy do akcji Smile

Prosimy również o włączenie się osób prywatnych i dostarczenie paczki do bobolickiego ośrodka pomocy społecznej do pokoju Nr 1.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bobolicach pod numerem telefonu 94 3187031 – Halina Michalak, tel. 94 3187595 - Jolanta Stępień – Kierownik MGOPS.
Wymienione wyżej środki czystości można dostarczyć do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach, ul. Jedności Narodowej 13, pokój nr 1, do dnia 31 maja 2017 r.
Później dary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym z terenu Gminy Bobolice.

Więcej…
 
Młodzi duchem - seniorzy cieszą się życiem

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach realizuje obecnie dwa projekty na rzecz bobolickich seniorów. Pierwszy z nich to projekt pt. „Ciesz się życiem seniorze!”, współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 – edycja 2017. W jego ramach odbywają się marsze Nordic Walking, gimnastyka ogólnorozwojowa oraz warsztaty taneczne. Gimnastyka dla seniora to ćwiczenia, przynoszące dużo korzyści, poprawiające zdolności ruchowe oraz ogólną sprawność, nie tylko fizyczną ale także psychiczną. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16.30 na sali fitness w hali widowiskowo – sportowej w Bobolicach przy ul. Głowackiego.
W każdy wtorek o godz. 16.00 odbywają się marsze Nordic Walking (trasy wg uzgodnień uczestników – zbiórka przy fontannie na bobolickim rynku), prowadzone przez niezastąpione wolontariuszki z Bobolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W ramach odbywających się warsztatów tanecznych Panie przygotowują już układy taneczne, które zaprezentują podczas Gminnego Dnia Seniora. Życzymy wytrwałości ;-)

 

Więcej…
 
Terminy przyjęć specjalistów - poradnictwo specjalistyczne maj 2017r.
Więcej…
 
Szanowni Państwo,

Istnieje możliwości udziału w szkoleniach z projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:
„Kompetencje bez barier!”
Projekt ten adresowany jest do niepracujących (bezrobotnych i biernych zawodowo) osób niepełnosprawnych w wieku 18-64 lata, posiadających niskie kwalifikacje – wykształcenie maksymalnie średnie (do poziomu liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego, technikum lub zasadniczej szkoły zawodowej), zamieszkujących teren województwa zachodniopomorskiego na obszarze gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z obszaru Specjalnej Strefy Włączenia, zamierzających uczestniczyć z własnej inicjatywy w szkoleniach informatycznych i językowych.
Projekt „Kompetencje bez barier!” zakłada realizację bezpłatnego programu szkoleniowego w zakresie kompetencji cyfrowych (100 godzin szkoleniowych) lub posługiwania się językiem angielskim (120 godzin szkoleniowych). Osoba zainteresowana wybiera, w którym ze szkoleń bierze udział.
W ramach projektów każdy uczestnik otrzymuje bezpłatnie materiały dydaktyczne (w tym podręczniki), uczestniczy w kursie i opłaconym egzaminie certyfikującym ECCC dla umiejętności komputerowych lub egzaminie TELC dla umiejętności językowych.

Więcej…
 
„W zdrowym ciele” – seniorzy już ćwiczą

Gimnastyka dla seniora to ćwiczenia, przynoszące dużo korzyści, poprawiające zdolności ruchowe oraz ogólną sprawność, nie tylko fizyczną ale także psychiczną. Umiarkowana aktywność fizyczna ma dobroczynny wpływ na jakość życia, ułatwia wykonywanie codziennych czynności, to również profilaktyka wielu chorób.
Od kwietnia prowadzona jest gimnastyka ogólnorozwojowa. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16.30 na sali fitness w hali widowiskowo – sportowej w Bobolicach przy ul. Głowackiego.
Gimnastyka ogólnorozwojowa prowadzona jest w ramach realizacji projektu pt. „Ciesz się życiem seniorze!” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 – edycja 2017
Zapraszamy seniorów do uczestnictwa w zajęciach.

Więcej…
 
Szlakiem dokonań Diakonii w Greifswaldzie

21 kwietnia podczas wizyty bobolickiej delegacji w Greifswaldzie Pastor Dr Michael Bartels zaprosił na „krótki spacer” szlakiem dokonań Pomorskiego Stowarzyszenia Diakonicznego w tym mieście. Działania stowarzyszenia, ukierunkowane na wsparcie osób z niepełnosprawnościami stanowią niebagatelny dorobek 25 lat jego funkcjonowania. Pierwszym miejscem, z którym delegacja z Bobolic została zapoznana, to Lichtblick restauracja w centrum miasta. Zatrudnienie tu znajduje ponad 20 osób z różnymi niepełnosprawnościami. Gotują, przyjmują zamówienia i rozliczają w kasie fiskalnej, obsługują klientów. W porze obiadowej wydają ponad 200 posiłków. W restauracji znajduje się także sklep z wytworami pracy osób z niepełnosprawnościami. Można tu nabyć ubrania uszyte w szwalni, świece ozdobne, plakaty, zastawę stołową, rękodzieło w różnej postaci. Wystrój i wyposażanie meblowe wykonane zostało przez osoby z niepełnosprawnością. Nieopodal w szwalni szyte są ubrania, torby, torebki, rzeczy użytkowe. W innej uliczce, nieopodal znajdujemy Bar Bio Bistro, gdzie oferowana jest zdrowa żywność, uzyskana z własnych upraw. Piętro wyżej, w drukarni pracują również osoby z dysfunkcjami. Kolejne piętro, to ośrodek wsparcia, taki środowiskowy dom, w którym odbywają się zajęcia z zakresu ergoterapii. Kolejne piętra budynku proponują wsparcie zajęć z zakresu ergoterapii, na zasadzie ŚDS.

Więcej…
 
Ustalono konkrety współpracy polsko – niemieckiej

21 kwietnia delegacja naszej gminy uczestniczyła w obradach z Pomorskim Stowarzyszeniem Diakonicznym w Greifswaldzie. Spotkaniu przewodniczył Pastor dr Michael Bartels, przy udziale Ernsta Wellmera i współpracowników, Gminę Bobolice reprezentowały Burmistrz Bobolic – Mieczysława Brzoza, Kierownik MGOPS – Jolanta Stępień, Kierownik ŚDS „Odnowa” – Inga Lewicka.

Więcej…
 
W potrzebie..

Łóżka, koncentratory tlenu, chodziki - te niezwykle potrzebne wielu chorym akcesoria można już wynająć. Jest to sprzęt wspomagający wielu przewlekle chorych. Potrzebujący, bądź ich rodziny mogą zwrócić się do Pomorskiej Fundacji „Jas i Małgosia” z siedzibą w Cewlinie 12A, tel. 94 340 34 73, tel. kom. 608 119 913. Fundacja udziela wsparcia w postaci wypożyczalni sprzętu medycznego, np. wypożyczenie specjalistycznego łóżka kosztuje 120 zł/ msc. Większość jednak sprzętu wypożyczana jest bezpłatnie. Zainteresowani powinni kontaktować się bezpośrednio z Fundacją.
Trwają również rozmowy z Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej w sprawie możliwości wypożyczania sprzętu niezbędnego w opiece osób przewlekle chorych, leżących, niepełnosprawnych. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Więcej…
 
I n f o r m a c j a

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach,uprzejmie informuje, że w dniu 14.04.2017r. (piątek) ośrodek będzie czynny do godziny 13.00.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 97