Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Aktualności MGOPS


Pomoc dla Gostycyna

Więcej…
 
Siłacze w Radwankach odnalezieni

W sierpniu br. w Radwankach został zamontowany element wyposażenia siłowni zewnętrznej. Jak już wcześniej informowaliśmy grupa nieformalna pod przewodnictwem sołtysa, społeczności lokalnej realizowała projekt pt. „Siłacze w Radwankach – wyposażenie siłowni zewnętrznej i organizacja Festynu”, dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik.
Na istniejącym placu zabaw został zakupiony i zamontowany element siłowni zewnętrznej - drabinka + pylon + podciąg nóg. W realizację przedsięwzięcia włączyła się społeczność lokalna – najpierw przygotowując teren pod montaż elementu wyposażenia siłowni zewnętrznej, później organizując Festyn – zabawę integracyjną dla dzieci i dorosłych.

Więcej…
 
Kondolencje
 
Pomoc materialna 2017/2018

Uprzejmie Państwa informuję, iż zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w sprawie uchwalenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Bobolice wniosek o przyznanie stypendium bądź zasiłku szkolnego na rok szkolny 2017/2018 należy złożyć w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach przy ul. J. Narodowej 13.
Wniosek wraz z załącznikami należy składać u pracowników socjalnych w terminie do 15 września 2017 r, natomiast w przypadku słuchaczy kolegiów  pracowników służb społecznych do dnia 15 października 2017 r.
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia albo oświadczenia o dochodach netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku (zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej) wszystkich członków rodziny wspólnie zamieszkujących i gospodarujących. Dochód netto na jednego członka rodziny za miesiąc poprzedzający składanie wniosku, uprawniający do otrzymania świadczenia, nie może przekroczyć kwoty 514,00 zł.
Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać u pracowników socjalnych osobiście lub pod nr tel. 94 31-87-595. Wnioski wydawane będą przez pracowników socjalnych oraz w pokoju nr 1 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach od dnia 01.09.2017 r.

Więcej…
 
Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze
Więcej…
 
Terminy przyjęć specjalistów - poradnictwo specjalistyczne sierpień 2017r.
Więcej…
 
Dzień otwarty Od Nowa

19 lipca w Środowiskowym Domu Samopomocy „Odnowa” odbyło się spotkanie w ramach realizacji Programu SPOŁECZNIK. Grupa nieformalna „pod skrzydłami” Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach wraz z całą kadrą i uczestnikami zajęć swoją postawą chcą zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do skorzystania z oferty środowiskowego domu. Dzień otwarty jest krokiem w stronę nowych możliwości dla osób z niepełnosprawnościami obawiających się „wyjść” ze swojego domu.
Przedstawiono prezentację multimedialną, by zapoznać z ofertą i działaniami „w teorii”, po czym prezentację naszego ośrodka „w praktyce”. Zaproszeni goście byli w każdej pracowni, gdzie uczestnicy mówili o tym, czego się uczą, co robią, jak pracują i uczą się samodzielności. Podczas zajęć integracyjnych powstała wspólna praca, plakat „Poznajemy się Od Nowa”.

Więcej…
 
Kondolencje

"Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze,

bo zostawili ślady w naszych sercach"

Szanownej Pani Mieczysławie Brzozie

Burmistrzowi Bobolic

wyrazy najszczerszego żalu i współczucia z powodu śmierci

TEŚCIA Pana Władysława Brzozy

składają kierownik i pracownicy

Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

w Bobolicach

 
Poznawaliśmy się Od Nowa podczas Dni Bobolic 2017

Pierwsze działanie już za nami. 15 lipca podczas Dni Bobolic członkowie grupy nieformalnej zorganizowali wystawę prac powstałych podczas zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy ODNOWA. Osoby uczestniczące w tej corocznej, plenerowej imprezy mogły zapoznać się z działalnością ŚDS-u, zajrzeć do kroniki, porozmawiać z instruktorami i uczestnikami zajęć. W ten sposób grupa nieformalna i obecni Uczestnicy zajęć pokazują, że warto zrobić pierwszy krok w stronę nowych możliwości. Chcą przekazać osobom pozostającym w swoich domach, zamkniętym w przysłowiowych i prawdziwych czterech ścianach, że trzeba z tego domu w końcu wyjść. Sami sobą reprezentują dobre zmiany w swoim życiu. Pokazują, że warto wyjść, skorzystać z tego, co ma się w zasięgu, nie ukrywać się, nie izolować, nie obawiać przyszłości i ludzi, ponieważ zmiany, które następują są przychylne osobom z niepełnosprawnościami.

Więcej…
 
Węzełek życia dla seniorów

 

Od ponad roku Gmina Bobolice realizuje projekt socjalny pt. „Węzełek życia” – pilotażowy program wsparcia osób starszych w Gminie Bobolice. Inicjatywa wzorowana jest na akcji przeprowadzanej w różnych miastach Polski (np. pod hasłem koperta życia m.in. w Szczecinie, Gogolinie, Warszawie, Radomiu, Rudzie Śląskiej, Bochni, Białogardzie).
Adresatami tego przedsięwzięcia są osoby samotne, w wieku powyżej 65 lat, przewlekle chore, niepełnosprawne. Osoby starsze z racji wieku zmagają się z różnego rodzaju chorobami oraz dolegliwościami. Bardzo często prowadzą też samodzielnie swoje gospodarstwo domowe. To wszystko sprawia, że w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, właśnie taki węzełek życia może być jedynym źródłem informacji o chorobach, uczuleniach, czy grupie krwi, ale przede wszystkim o kontakcie do najbliższych.

Więcej…
 
Zaproszenie

Więcej…
 
Oferta wypoczynku dla naszych najmłodszych.

Po raz kolejny zostaliśmy obdarowani propozycją wypoczynku dla dzieci i młodzieży ze strony Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Tegorocznym organizatorem kolonii jest Zachodniopomorski Związek Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej
w Szczecinie. 13 osobowa grupa wyjechała na spotkanie z letnią przygodą do Białego Dunajca. Temat przewodni wypoczynku to  „Mali patrioci w Tatrach”.
Organizatorzy zapewniają, że programy kolonii są tak przygotowane aby każdy uczestnik znalazł w nich coś na miarę swoich możliwości i zainteresowań. Wśród licznych atrakcji wycieczka do Krakowa, Zakopanego oraz  relaks w Termach w Szaflarach.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 97