Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Aktualności MGOPS


Delegacja słuchaczy BUTW na uroczystej inauguracji ...

W piątek, 6 października br. wraz z delegacją słuchaczy Bobolickiego UTW uczestniczyłem w uroczystej „Inauguracji Roku Akademickiego 2017 - 2018” na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. Wśród wielu zaproszonych gości byli między innymi: Rektor Politechniki Koszalińskiej, przedstawiciele władz samorządowych Koszalina i innych miejscowości z naszego regionu, przedstawiciele organizacji pozarządowych i jednostek współpracujących z WHPK. Była również delegacja Stowarzyszenia UTW w Gryficach. Liczną grupę uczestników stanowili główni bohaterowie tej uroczystości tj. studenci wszystkich kierunków studiów a zwłaszcza przedstawiciele I – go roku. Dziekan Wydziału Humanistycznego prof. nadzw. dr hab. Michał Polak przedstawił liczne osiągnięcia Wydziału w minionym roku i podkreślił systematycznie wzrastający dorobek kadry naukowej oraz poziom kształcenia. Obecnie na Wydziale studiuje prawie 600 studentów na trzech kierunkach : Europeistyka, Filologia oraz Dziennikarstwo i komunikacja. W swoim wystąpieniu bardzo ciepło i serdecznie wspomniał również o współpracy z naszym BUTW.

Więcej…
 
Wystawa prac podczas Gminnego Dnia Seniora

Podczas obchodów Gminnego Dnia Seniora Uczestnicy zajęć ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa” mieli kolejną okazję do promocji swojego ośrodka. Przygotowano wystawę prac rękodzielniczych wykonanych w trakcie terapii zajęciowej. Działania te prowadzone są w ramach projektu: Poznajemy się Od Nowa: Dni otwarte Środowiskowego Domu Samopomocy Odnowa”. Inicjatywa oddolna dofinansowana została ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach PROGRAMU SPOŁECZNIK. Dzięki tej inicjatywie wiele osób zapoznaje się z proponowanymi zajęciami, dowiaduje się, że istnieje takie miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami mogą znaleźć coś, co pozwoli im choć na chwilę zapomnieć o problemach.

Grupa nieformalna przy SWIS w Bobolicach
 
Więcej…
 
Warsztaty dla uczestników Programu PO PŻ

Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej organizuje bezpłatne warsztaty kulinarne pt. „Czy jedzenie ma znaczenie?” dla uczestników Programu PO PŻ, które odbędą się 3 listopada 2017 r. o godz. 15.00 w salce Caritas w Bobolicach.

Więcej…
 
„Dar serca” dla koszalińskiego Hospicjum po raz kolejny

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że wolontariusze z Gminy Bobolice włączają się w akcję „Dar serca” dla koszalińskiego Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego. Okres jesienny to czas  zadumy, kiedy pochylamy się nad ludzkim cierpieniem i przemijaniem. W natłoku codzienności nie zastanawiamy się nad tym, ale to nie znaczy, że nas to nie dotyczy. Nie bądźmy obojętni na los osób przebywających w Hospicjach. „Hospicjum to też Życie”, choć kruche, wątłe, ale Życie do końca, do ostatniej chwili.

Więcej…
 
Kondolencje

Więcej…
 
Szanowni Państwo,

Opracowany został Lokalny Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców Powiatu Koszalińskiego na lata: 2017 – 2022 wraz z Przewodnikiem informującym o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Uruchomiona została także strona: Powiatowy Portal Zdrowia, gdzie zamieszczone są najważniejsze i najbardziej przydatne informacje dotyczące ochrony zdrowia. Dostępne tam są również w/w dokumenty w wersji elektronicznej do pobrania.
Zachęcamy do skorzystania z tak obszernej bazy wiedzy:

Adres internetowy strony:
http://zdrowie.powiat.koszalin.pl/

Więcej…
 
Kondolencje
 
Więcej…
 
Informacja o wyniku naboru

Więcej…
 
Terminy przyjęć specjalistów - poradnictwo specjalistyczne październik 2017r.
Więcej…
 
Podziel się posiłkiem

Akcja "Podziel się posiłkiem" organizowana jest w Polsce corocznie od kilkunastu lat. Na przełomie września i października w większych sklepach na terenie całego kraju spotkać można wolontariuszy zbierających żywność, przekazywaną później na pomoc dzieciom z niedożywieniem.
Gmina Bobolice po raz kolejny włączyła się do tek akcji. W tym roku wolontariusze ze świetlic wiejskich w Dargini, Głodowej i Kurowie zbierali żywność do koszy ustawionych na terenie dyskontu spożywczego „Biedronka”. Każdego klienta sklepu witały uśmiechnięte dzieci, młodzież i opiekunowie, którzy wręczali ulotki. Łącznie przez te dwa dni w akcji wzięło udział 14 wolontariuszy. Jak zawsze stanęli na wysokości zadania, aby wspomóc potrzebujące dzieci oraz mieszkańców z terenu miasta i gminy Bobolice.

Więcej…
 
Przemoc-ulotka
Więcej…
 
Informacja

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach uprzejmie informuje, że w dniu 31.10.2017 r. (wtorek) ośrodek będzie nie czynny.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 97