Wtorek, 19 Październik 2021

Jesteś tu: Home

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Aktualności MGOPS


I N F O R M A C J A
Kierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach informuje, że w grudniu 2017 roku świadczenia z pomocy społecznej będą wypłacane w następujących terminach:
- zasiłki stałe-13.12.2017
- zasiłki okresowe- 14.12.2017
-
zasiłki celowe – 15.12.2017

Prosimy o terminowy odbiór świadczeń.

Więcej…
 
Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem realizacji projektu „Od aktywizacji do godnego zatrudnienia” nr projektu: RPZP.07.01.00-32-K508/17 dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata: 2014-2020, realizowanego na terenie województwa zachodniopomorskiego w powiatach: M. Koszalin, koszalińskim, białogardzkim, świdwińskim oraz szczecineckim, zachęcamy do udziału.

Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności społeczno -  zawodowej 150 osób (w tym 82 kobiet) zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnością, os. doświadczających wielokrotnego wykluczenia, os. korzystających z POPŻ, z terenu powiatów charakteryzujących się ponadprzeciętnym wykluczeniem społecznym, tj.: m. Koszalin, powiaty: koszaliński, białogardzki, świdwiński, szczecinecki, przez realizację w terminie 01.09.2017 - 31.12.2018r. kompleksowego programu, realizowanego na podstawie indywidualnych planów działania przygotowanych dla każdego uczestnika projektu z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowych, zasobów, potencjału, predyspozycji, potrzeb.

Więcej…
 
Konkurs na pamiętniki bezrobotnych

Dotknęło cię bezrobocie? Może nie jeden raz? Jak wpłynęło to na Twoje życie? Opowiedz nam o tym. Weź udział w konkursie Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH na „Pamiętniki bezrobotnych” i opisz swoje doświadczenia w formie pamiętnika lub bloga. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone lub/i opublikowane.
Zasady Konkursu są proste: jeżeli w latach 2016-2017 byłaś/byłeś przynajmniej przez miesiąc osobą bezrobotną, to opisz swoją historię pamiętnikiem lub stwórz blog poświęcony doświadczeniu bezrobocia. Objętość dokumentów nie jest z góry określona (jednak nie mniej niż kilkanaście stron czytelnego rękopisu lub wydruku komputerowego). Prześlij go pocztą lub jako link do bloga oraz dołącz kwestionariusz. Podpisane oświadczenie należy przesłać pocztą tradycyjną. Kwestionariusz oraz oświadczenie znajdują się na stronie: http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KES/struktura/IGS-KES/Strony/Pamietniki_Bezrobotnych.aspx

Więcej…
 
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach wyróżnione w konkursie „Liderzy Służb Społecznych”

7 listopada 2017 r. w Szczecinie odbyły się Zachodniopomorskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Podczas imprezy uhonorowani zostali laureaci konkursu marszałka województwa „Liderzy Służb Społecznych”, w którym nagrody i wyróżnienia przyznano w 4 kategoriach. W kategorii „Lider Pozarządowy” wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach „za wszystkie działania, które przynoszą wzrost zaufania społecznego i prestiżu pomocy społecznej”. W szczegółowym uzasadnieniu podkreślono działania na rzecz seniorów i społeczności lokalnej oraz organizację Festiwalu Ukrytych Talentów. Wyróżnienie odebrała pani Halina Michalak Sekretarz SWIS.

Więcej…
 
INFORMACJA

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, iż pomoc materialna o charakterze socjalnym (stypendia szkolne) wypłacona zostanie w porządku alfabetycznym w dniach:

A - O     - 06 grudzień 2017 r.

P – Ź     - 07 grudzień 2017 r.

Zapraszam do odbioru świadczenia, po okazaniu decyzji administracyjnej.

Jednocześnie proszę o odbiór decyzji w dniach od 15.11.2017r. do 20.11.2017r.

w pokoju nr 1 w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bobolicach.

Więcej…
 
„Dar serca” dla koszalińskiego Hospicjum

1 listopada wolontariusze z Gminy Bobolice włączyli się w akcję „Dar serca” organizowaną przez koszalińskie Hospicjum.
Od godz. 9.30 do 13.30 grupa 21 wolontariuszy kwestowała na bobolickim cmentarzu komunalnym na rzecz Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Wolę bezinteresownej chęci pomocy podczas zbiórki wyrazili nauczyciele i uczennice Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Bobolicach, uczennica Szkoły Podstawowej w Drzewianach wraz ze swoją babcią, uczennice Szkoły Podstawowej w Dargini, pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy Odnowa w Bobolicach oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów opieki paliatywnej, niefinansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Okres jesienny to czas zadumy, kiedy pochylamy się nad ludzkim cierpieniem i przemijaniem. W natłoku codzienności nie zastanawiamy się nad tym, ale to nie znaczy, nas to nie dotyczy. Boboliczanie i goście odwiedzający nasz cmentarz nie byli obojętni na los osób przebywających w Hospicjum. Chętnie wrzucali datki do puszek. Podczas akcji zebraliśmy 3486,39 zł (więcej niż rok temu).

Więcej…
 
Czy mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus?

27.09.2017 r. odbył się kolejny wykład. Pani dr Izabela Dixon z Politechniki Koszalińskiej w ciekawy sposób przedstawiła zagadnienia związane z komunikacją, jak mówić, żeby być słuchanym i wiele innych. Kto nie był niech żałuje. ;-)
Zadanie zrealizowane w ramach projektu pt. "Młodość jest w nas" współfinansowanego ze środków budżetu Gminy Bobolice.

Więcej…
 
Punkt wydawania sprzętu medycznego w Bobolicach

Jak już wcześniej Państwa informowaliśmy w czerwcu br. została podpisana umowa partnerska pomiędzy Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej a Gminą Bobolice i Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bobolicach. Jednym z elementów tej współpracy jest uruchomienie w Bobolicach Punktu wydawania sprzętu medycznego. Jest on ulokowany w pomieszczeniach dawnej świetlicy „Tafla” przy ul. Kościelnej 1.
W Punkcie wydawania sprzętu medycznego będzie można wypożyczyć łóżko medyczne.
W momencie, gdy zaistnieje potrzeba wypożyczenia łóżka medycznego należy zgłosić się do pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach po dane, aby dokonać wstępnej opłaty jednorazowej wraz z opłatą pierwszą miesięczną). Osoba wypożyczająca zgłasza się do Punktu wydawania sprzętu medycznego przy ul. Kościelnej 1 w Bobolicach (dawna Świetlica Środowiskowa Tafla) wraz z potwierdzeniem dokonania płatności na konto Caritas. Następnie zostanie spisany protokół zdawczo-odbiorczy i na jego podstawie wydane łóżko. Protokół przekazywany jest do Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej w Koszalinie, na podstawie którego jest sporządzana umowa pomiędzy wypożyczającym a Caritas.

Więcej…
 
Podziel się posiłkiem

Akcja "Podziel się posiłkiem" organizowana jest w Polsce corocznie od kilkunastu lat. Na przełomie września i października w większych sklepach na terenie całego kraju spotkać można wolontariuszy zbierających żywność, przekazywaną później na pomoc dzieciom z niedożywieniem.
Gmina Bobolice po raz kolejny włączyła się do tek akcji. W tym roku wolontariusze ze świetlic wiejskich w Dargini, Głodowej i Kurowie zbierali żywność do koszy ustawionych na terenie dyskontu spożywczego „Biedronka”. Każdego klienta sklepu witały uśmiechnięte dzieci, młodzież i opiekunowie, którzy wręczali ulotki. Łącznie przez te dwa dni w akcji wzięło udział 14 wolontariuszy. Jak zawsze stanęli na wysokości zadania, aby wspomóc potrzebujące dzieci oraz mieszkańców z terenu miasta i gminy Bobolice.

Więcej…
 
Seniorzy na basenie

26.09.2017 r. seniorzy uczestniczyli w zajęciach na basenie, które wolontarystycznie poprowadziła Pani Anita Jasińska (ze co serdecznie dziękujemy). Seniorom natomiast dziękujemy za udział w zajęciach. Umiarkowana aktywność fizyczna ma dobroczynny wpływ na jakość życia, ułatwia wykonywanie codziennych czynności, to również profilaktyka wielu chorób.
Ostatni wyjazd na basen organizowany jest 25 listopada 2017 r.
Działanie zrealizowane w ramach projektu pt. „Ciesz się życiem seniorze!” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 – edycja 2017

Więcej…
 
Artystyczne wariacje

W październiku rozpoczęły się warsztaty artystyczne dla seniorów. Celem warsztatów jest rozwinięcie umiejętności artystycznych, dając jednocześnie możliwość wyboru techniki i tematyki prac zgodnie z predyspozycjami i upodobaniami zainteresowanych. Prowadzone są prze Panią Emilkę Walter, w Środowiskowym Domu Samopomocy Odnowa w Bobolicach. Podczas trzech pierwszych zajęć seniorki wykonywały ozdobną choinkę.
Zadanie zrealizowane w ramach projektu pt. "Młodość jest w nas" współfinansowanego ze środków budżetu Gminy Bobolice.

Więcej…
 
„Wiem co jem” – warsztaty zdrowego żywienia

W październiku rozpoczęły się długo wyczekiwane warsztaty zdrowego żywienia. Ich celem jest promocja zdrowia, podniesienie świadomości prozdrowotnej seniorów, inspirowanie do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoich nawykach żywieniowych oraz zachęcanie do zdrowego, aktywnego stylu życia. Podstawą dobrej kondycji i samopoczucia ludzi również w starszym wieku są: właściwe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, relaks i odpoczynek.
Zajęcia prowadzi Pan Tadeusz Szymański – nauczyciel przedmiotów zawodowych – gastronomicznych Zespołu Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława II w Szczecinku. Warsztaty odbywają się w gościnnych murach Środowiskowego Domu samopomocy ODNOWA w Bobolicach dzięki uprzejmości Pani Ingi Lewickiej – Kierownika.
Seniorki uczą się przygotowywać zbilansowane posiłki, zdrowe potrawy. Do tej pory były to m.in. galantyna drobiowa, kotlety z kaszy gryczanej z dipem chrzanowym, kisiel z jabłek, rolada szpinakowo – ryżowa, pieczarki w masie mielonej z sosem paprykowym, czy tez udka drobiowe faszerowane.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 97